همشاگردی ! سلام !!

سلام دوست خوبم . خیلی لطف کردی که به وبلاگ دوران عاشقی من اومدی .

من لازم میدونم که اول یک نکته رو یادآور بشم .

همون طور که شما عزیزان مستحضرید من با هیچ دختر خانمی در هیچ برهه ای از زمان دوستی برقرار نکرده ام . چون اولا به این کار اعتقادی ندارم و از همه مهمتر اینکه فوت و فن اینکار رو بلد نیستم و هنوز هم به فناوری اون دست پیدا نکردم و انشاالله دست پیدا نخواهم کرد .

پست های قدیمی که دال بر رفاقت من با شخص دیگری می باشد صرفا زائیده ذهن خیال پرداز و عاشق من در آن دوران می باشد . پس خواهشا ذهن شما متوجه هیچ کسی نباشه و دوباره اطمینان میدم که من با هیچ خانمی هیچ گونه رفاقت – هر چند محدود و ناچیز – نداشتم و ندارم .

سپاسگزارم

 

 

 

 

 من به همه چیز خیلی حساس وزودرنجم چگونه خودم رادرمان کنم خیلی رنج میکشم کمکم کنید وسوال دیگر اینکه درونگرایی وبرونگرایی در ازدواج برای انتخاب همسرچقدرمهم است؟

با سلام

چند راهکار به شما پیشنهاد می کنم:

1. انسان مخصوصا روزی چند دقیقه فکر کند در مورد این موضوع که همانطور که ما در خوردن غذاهایمان با هم اختلاف سلیقه داریم, رفتار انسانها نیز با یکدیگر تفاوت می کند, مثلا شاید یکی از شوخی خوشش بیاید و دیگری خیر. سعی کنید دیگران را همانگونه که هستند بپذیرید.

2. تمرین های کوتاه مدت: برای غلبه بر هر ضعفی خوب است که انسان با خود شرط کند که مثلا تا شب سعی می کنم این کار را انجام ندهم, آخر شب حساب کند اگر موفق بود, سجده شکر به جا آورد و اگر ضعیف عمل کرده بود استغفار کند و این تمرین را فردا انجام دهد.

3. یکی از چیزهایی که خیلی کمک کننده هست این است که انسان خود را به حالت افراد پر تحمل در آورد. مثلا اگر موردی بود که انسان از آن کار رنجیده خاطر می شود, سعی کند در ظاهر نمایان نکند و انگار اصلا ناراحت نشده است. در این باره حضرت علی علیه السلام می فرمایند: ان لم تکن حلیما فتحلم یعنی اگر بردبار نیستی خود را به بردباری بزن.

لطفا در مورد درونگرایی و برونگرایی منظورتان را دقیق تر بنویسید.

 

 

 

 

 

 

 

/ 3 نظر / 11 بازدید
علی توکلی

از مردم دنيا سوالي پرسيده شد و نتيجه آن جالب بود سؤال از اين قرار بود: نظر خودتان را راجع به كمبود غذا در ساير كشورها صادقانه بيان كنيد؟ و جالب اینکه كسي جوابي نداد چون در آفريقا كسي نمي دانست 'غذا' يعني چه؟ در آسيا كسي نمي دانست 'نظر' يعني چه؟ در اروپاي شرقي كسي نمي دانست 'صادقانه' يعني چه؟ در اروپاي غربي كسي نمي دانست 'كمبود' يعني چه؟ و در آمريكا كسي نمي دانست 'ساير كشورها' يعني چه؟

حکیمه (مسافر غریبه)

سلام به شما دوست عزیز . مسافر غریبه هستم. در پستهای مربوط به سال 83 هنوز کامنت های من موجوده!...فقط قبلا به نام ابراهیم کامنت می گذاشتید و می نوشتید یعنی اون شخصیت هم مثل آزاده ی پایتخت خیالی بود!؟...کامنتی هم گذاشتید شنیده بودم ولی بازم برام جالب بود . امیدوارم هرکجا که هستید در پناه خق باشید.